Strona główna
Aktualności
17 listopada XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole
Uczniowe z klas III – VIII rozwiązując w pamięci trudne zadania z tabliczki mnożenia, w pierwszym etapie walczyli o tytuł Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia, a w kolejnym o tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. W kategorii klas III – IV ten zaszczytny tytuł wywalczył Kacper Czyżykowski z kl.IV. W kategorii klas V – VIII jest to Zuzanna Lewicka z klasy VIII.
Zwycięzcom GRATULUJEMY!
Konkursem towarzyszącym tej imprezie był konkurs plastyczny pod hasłem „Matematyka w kuchni – czy to możliwe?”. W kategorii klas III – IV Malwina Zema i Kacper Czyżykowski zdobyli ex aequo I miejsce. W kategorii klas V – VIII Julii Walter przyznano I miejsce, Wiktorii Tkaczyk II miejsce, Paulinie Fabrykiewicz III miejsce.
Wszystkim GRATULUJEMY
Konkurs ekologiczny
W dniu 16 listopada 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu odbył się XVI Powiatowy Turniej Ekologiczny skierowany do uczniów szkół podstawowych z powiatu grudziądzkiego. Tematem przewodnim tegorocznego Turnieju było czyste powietrze i zagadnienia związane z jego ochroną.
Głównym celem spotkania było pogłębienie świadomości ekologicznej oraz integracja młodzieży szkół uczestniczących w przygotowanych na ten dzień zajęciach warsztatowych, a przede wszystkim wspólna rywalizacja turniejowa.
W zmaganiach wzięli udział uczniowie 18 szkół z powiatu grudziądzkiego i oczywiście uczniowie naszej szkoły podstawowej. Naszą szkołę reprezentowali z klasy 5 Szymon Czaczkowski i Tymon Kozak , a z klasy 8 Antoni Nadworny i Julia Wiśniewska.
Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych:
dla klas 4 - 6
dla klas 7 - 8.
Miejsce na podium w kategorii konkursowej dla klas 7-8 zdobył
I miejsce – Antoni Nadworny
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.
1
Konkurs Trójwymiarowej Szkoły Banacha
Uczniowie klasy III, V i VI zajęli I miejsce w Ogólnopolskim konkursie Trójwymiarowej szkoły Banacha. Zaprojektowali oraz wykonali kotyliony w kontekście koła druku 3D oraz edukacji społeczno - technicznej, zajęć edukacyjnych związanych z Dniem Niepodległości.
Uczniowie piękne kotyliony zaprezentowali na uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
4
Święto Niepodległości
Ojczyznę wolną, pobłogosław Panie! - te słowa towarzyszyły nam podczas uroczystości poświęconej Ojczyźnie w 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa.
W tym roku uczciliśmy ten dzień Mszą świętą sprawowaną w piątek 10 listopada w intencji Ojczyzny, której oprawę liturgiczną przygotowali uczniowie pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Foligowskiego i p. Anny Jakubowskiej. W nabożeństwie brali udział 6 latki z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas I - VIII, przedstawiciele władz gminnych z p. Wójtem Ireneuszem Majem i Przewodniczącym Rady Gminy Waldemarem Sitnikiem, radni, sołtysi, rodzice i mieszkańcy Bursztynowa.
Po zakończonej mszy jej uczestnicy w podniosłej atmosferze przeszli na cmentarz parafialny, aby pomodlić się i złożyć kwiaty oraz znicze na grobie bohatera Narodu Polskiego ppor. Józefa Łyskowskiego. Biało - czerwone wiązanki zostały złożone w imieniu Senatora RP p. Ryszarda Bobera, przez Wójta Gminy p. Ireneusza Maja i Przewodniczącego Rady Gminy p. Waldemara Sitnika, Przewodniczącego Komisji Oświaty P. Piotra Rembeckiego, uczniów SP w Bursztynowie, sołtysa wsi Bursztynowo.
P. Ireneusz Maj i p. Barbara Lemanowicz w krótkich wystąpieniach przypomnieli historię Święta Niepodległości i zaapelowali o zgodę, która buduje i łączy, tworząc nadzieję na lepsze jutro dla Polski i Polaków. To my wszyscy - nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie - swoją nauką, pracą i poświęceniem sprawiamy, że Polska każdego dnia promienieje blaskiem wolności.
Na fotorelację zapraszamy do galerii zdjęć.
Śniadanie Daje Moc
Dnia 8 listopada, jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym - Śniadanie daje moc. Do tej ważnej inicjatywy propagującej zdrowe odżywianie włączyli się również uczniowie kl. I. Śniadanie poprzedzone było rozmową mającą na celu uświadomienie pierwszakom, jak ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest zdrowy poranny posiłek. Omówione zostały także zasady bezpieczeństwa i higieny podczas przygotowywania posiłków. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Przygotowały przepyszne, zdrowe i kolorowe kanapki. Nie zabrakło na nich: chudych wędlin, sera, jajek oraz warzyw takich jak: pomidory, ogórki, rzodkiewki, sałata i szczypiorek. Po uprzątnięciu naszych miejsc pracy usiedliśmy do wspólnego śniadania. Dzięki tej inicjatywie najmłodsi uczniowie mogli próbować nowych smaków. Było pysznie i zdrowo.
2
KLASA W TERENIE
Jesień to piękna i pełna kolorów pora roku, która dostarcza nam wielu darów oraz rozbudza fantazję i ciekawość twórczą. Korzystając z jej uroków w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego - KLASA W TERENIE - uczniowie klasy I poszukiwali kolorowych liści, kasztanów, żołędzi, itp. do wykorzystania na zajęciach edukacyjnych. Jednym z wielu podjętych przez nie działań było wykonanie pracy technicznej - Jesienne drzewo za płotem, w której wykorzystali zebrany materiał przyrodniczy, jakim były kolorowe liście oraz drewniane patyczki. Pierwszaki mocno zaangażowały się w tworzenie jesiennej dekoracji na ścianę lub do postawienia na półce. Odczuwali przy tym radość i zadowolenie z powstałych wytworów.
4
Trójwymiarowa Szkoła Banacha - latarnia morska
Uczniowie klasy 5 i 6 uczęszczający na zajęcia koła druku 3D oraz uczestniczący w projekcie Trójwymiarowej Szkoły Banacha, zaprojektowali w aplikacji Tincercad, służącej do projektowania modeli 3D a następnie wydrukowali i złożyli modele latarni morskiej. Każda latarnia została wyposażona w układ elektroniczny – pulsujące światło LED, imitujący pracę latarni.
Uczniowie realizujący projekt poznali historię i działanie latarni morskich, kształtowali myślenie przestrzenne, matematyczne rozumowanie oraz umiejętność planowania i wymiarowania modeli.
Do obejrzenia efektów pracy zapraszamy do galerii zdjęć.
TYLKO OD NAS ZALEŻY, CO OCALIMY I O CZYM BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ
27 października 2023 r. uczniowie klasy VIII wraz z p. Jolantą Rydecką uporządkowali grób rodziny Łyskowskich, dawnych właścicieli Kitnówka. Wśród spoczywających w tej kwaterze jest ppor. Józef Łyskowski, który zginął w czasie wojny polsko - bolszewickiej w 1920 r., walcząc o wolność Polski. Pamiętajmy o tych, którzy ginęli za naszą wolność.
Klasa w Terenie
Uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki od września uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Klasa w Terenie” Zadania projektowe będą realizowane przez cały rok szkolny. Głównym celem projektu jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu, zachęcenie uczniów do spędzania czasu poza budynkiem szkoły. Odkrywanie tajemnic piękna przyrody w najbliższym otoczeniu, uczulenie na potrzebę troski o nasze środowisko w każdym miejscu i czasie, zachęcenie do czynnego działania na rzec ochrony środowiska i poznanie konkretnych sposobów postępowania- dobrych rad , jak dbać o naszą planetę.
2
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
16 października 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu odbyła się również uroczystość Pasowania na Ucznia, podczas której pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor B. Lemanowicz. Uczniowie klasy pierwszej ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej. Na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkole i upominki.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.