Strona główna
Aktualności
Wycieczka do Gdańska
Za nami wyjątkowy dzień pełen wrażeń i integracji w Gdańsku! Nasza klasa zamieniła dziś szkolne ławki na pełne radości miejsce rozrywki. Wizyta w Pixel XL była świetnym sprawdzianem dla naszej zwinności i współpracy. Testowaliśmy refleks i spryt na interaktywnych, podświetlanych matach, sterując grami za pomocą własnych skoków. Następnie przenieśliśmy się do baśniowego świata w parku Majaland. Tam czekały na nas pełne emocji karuzele, rollercoastery oraz spotkania z ulubionymi bohaterami bajek. Wracamy ze świetnymi wspomnieniami i jeszcze silniejszymi klasowymi więziami.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego udanego dnia!
35
Wycieczka klasy VIII
18 czerwca uczniowie klasy VIII odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Świeciu nad Osą. Młodzież była zaskoczona różnorodnością warsztatów dla pensjonariuszy. Pani dyrektor i obsługa bardzo ciepło przyjęli naszych uczniów. Pięknie dziękujemy.
Następnie uczniowie odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Świeciu nad Osą. Również serdeczne podziękowania za miłe spotkanie.
Na końcu uczniowie odwiedzili piekarnię państwa Kowalskich w Lisnowie. Młodzież poznała proces wypieku chleba, bułek, a także słodkich i wytrawnych wypieków. Uczniowie i opiekunowie delektowali się słodkimi croissantami. Na koniec na uczniów czekała bardzo miła niespodzianka w formie upominków. Bardzo serdecznie dziękujemy.
1
Wspaniałe zakończenie naszej górskiej przygody! 🏔️🎒
Nadszedł trzeci, a zarazem ostatni dzień naszej szkolnej wycieczki. Choć poranek przywitał nas deszczem, kapryśna pogoda ani trochę nie pokrzyżowała nam planów! Zaopatrzeni w peleryny i dobre humory wyruszyliśmy na szlak. Spacer Doliną Strążyską w deszczowych kroplach był wyjątkowym przeżyciem, ale cel został osiągnięty! Po drodze odwiedziliśmy tradycyjną bacówkę, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć, jak powstają górskie przysmaki, i oczywiście zaopatrzyć się w pyszne, regionalne oscypki. Zmęczeni, ale niesamowicie szczęśliwi i pełni niezapomnianych wspomnień, wyruszyliśmy w drogę powrotną do domów. To były cudowne trzy dni!
Za wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy pani Wójt Gminy Świecie nad Osą Małgorzacie Taranowicz oraz Bankowi Spółdzielczemu w Łasinie.
8
Wycieczka szkolna - Tatry
Górskich przygód ciąg dalszy – dzień drugi w Tatrach Słowackich! Drugi dzień naszej szkolnej wycieczki w Tatry przyniósł kolejne niezapomniane wrażenia. Tym razem przekroczyliśmy granicę i udaliśmy się na Słowację, by podziwiać piękno tamtejszej przyrody. Naszym celem było urokliwe Szczyrbskie Pleso (Štrbské Pleso) – drugie co do wielkości jezioro po słowackiej stronie Tatr, które przywitało nas przepięknymi, iście pocztówkowymi widokami. Prawdziwym wyzwaniem okazał się jednak główny cel naszej dzisiejszej wędrówki: szlak prowadzący na imponujący Wodospad Skok w Dolinie Młynicy. Widoki niezapomniane.
19
Wycieczka szkolna - Kraków
Pierwszy dzień naszej wyprawy w Tatry spędziliśmy na pełnym przygód przystanku w Krakowie. Zobaczyliśmy legendarnego Smoka Wawelskiego i zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie. Następnie udaliśmy się na Stary Rynek, gdzie wysłuchaliśmy tradycyjnego hejnału mariackiego. Spacerując klimatycznymi Sukiennicami, kupiliśmy piękne pamiątki. Pełni wrażeń ruszamy dalej w stronę Białego Dunajca!
7
Festyn Rodzinny
W minioną sobotę w naszej szkole odbył się ostatni Festyn Rodzinny, który zgromadził licznie przybyłych mieszkańców oraz całe rodziny. Wydarzenie rozpoczęło się częścią artystyczną poświęconą rodzicom pod hasłem Miłość tworzy najczulsze rozdziały naszego życia. Dzieci zaprezentowały piękne wiersze, piosenki i tańce wyrażając wdzięczność i miłość swoim Mamom i Tatom.Po części artystycznej na uczestników czekało wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się Picoland, koło fortuny, loteria fantowa, kącik fryzur oraz malowanie twarzy. Na gości czekała kawiarenka, w której można było skosztować tradycyjnych zapiekanek czy domowych ciast i deserów. Nie zabrakło również pokazów strażackich OSP Bursztynowo.Festyn przebiegał w radosnej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, a uśmiechy na twarzach dzieci i dorosłych były najlepszym dowodem na to, że wydarzenie było bardzo udane.
168
Żywa lekcja historii
W naszej szkole odbyła się wyjątkowa żywa lekcja historii, przygotowana przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Rekonstrukto. W wydarzeniu tym uczestniczyły wszystkie klasy, a jego tematyka była w całości poświęcona potędze starożytnego Rzymu oraz realiom życia w cesarstwie rzymskim. Rekonstruktorzy w ciekawy sposób przybliżyli nam kulturę antyczną, prezentując stroje z epoki oraz pełne oporządzenie rzymskich legionistów. Kluczowym punktem programu była demonstracja starożytnego uzbrojenia, podczas której uczniowie mogli z bliska zobaczyć rzymskie miecze oraz włócznie. Największą atrakcją spotkania okazała się jednak część interaktywna, dająca każdemu uczestnikowi możliwość bezpośredniego obcowania z przeszłością. Wszyscy uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby osobiście obejrzeć i dotknąć zgromadzonych eksponatów, przymierzyć ciężkie hełmy oraz sprawdzić, jak leży w dłoni rzymski gladius. Ta angażująca forma nauki wzbudziła ogromny entuzjazm i pozwoliła nam dosłownie poczuć ducha dawnego imperium.
32
Międzynarodowy Dzień Strażaka
Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, naszą szkołę odwiedził gość wyjątkowy - tata Julki i Oliwii z oddziału przedszkolnego, który na co dzień pełni służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Bursztynowie. To było niezwykle emocjonujące spotkanie! Dzieci miały okazję poznać zawód strażaka od podstaw. Nasz gość opowiedział o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy, podkreślając, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, wypadków drogowych i innych niebezpiecznych zdarzeń. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, co wchodzi w skład pełnego umundurowania, przypomniały sobie numery alarmowe, zobaczyły profesjonalny sprzęt, którego strażacy używają podczas akcji ratunkowych.Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści o odwadze i niesieniu pomocy innym. Na koniec spotkania, za poświęcony czas i codzienny trud, dzieci z oddziału przedszkolnego wręczyły Panu Arturowi podziękowania. Spotkanie to odbyło się z dziećmi oddziału przedszkolnego oraz z uczniami klas I - IV. Panu Arturowi serdecznie dziękujemy!!!!!!!!!!!!
9
Apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W miniony wtorek w naszej szkole odbył się apel upamiętniający kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie to było lekcją patriotyzmu, która przypomniała nam o ważnych wydarzeniach z historii Polski. Uroczystość uświetnił montaż słowno-muzyczny w wykonaniu naszych uczniów. Ta część wzruszyła zgromadzonych - wspólnie wysłuchaliśmy pięknych wykonań piosenek Polskie kwiaty oraz Tu nasze miejsce, to nasz kraj, które podkreśliły nasze przywiązanie do ojczyzny.Uczniowie recytowali również wiersze o Polsce, przypominając o pięknie ojczystego krajobrazu i trudnej drodze do wolności. Całość dopełniła galowa oprawa oraz symboliczne biało-czerwone barwy. To był wyjątkowy moment refleksji nad tym, co dla każdego z nas oznacza bycie Polakiem.
1
Dzień Książki
W naszej szkole odbyło się wyjątkowe święto literatury z okazji Dnia Książki Głównym punktem programu była wspólna zabawa. Uczniowie zmierzyli się w quizach ze znajomości lektur, brali udział w literackich kalamburach oraz odgadywali tytuły książek po charakterystycznych cytatach. Rywalizacja była zacięta, ale przede wszystkim pełna śmiechu. Niesamowitą atmosferę dopełniły barwne kostiumy. Na sali gimnastycznej można było spotkać m.in. Pana Kleksa, Roszpunkę, Pippi Pończoszankę, Elsę, Kajka i Kokosza, a nawet mroczną Balladynę. Kreatywność uczniów nie znała granic! Na zakończenie dnia odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy rysowali swoje ulubione bajkowe postacie. To był dzień pełen magii, a wszyscy - zarówno uczniowie, jak i nauczyciele - świetnie się bawili.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną przygodę z książką!
48