25 listopada swoje święto obchodził najlepszy przyjaciel wszystkich dzieci, najmilsza przytulanka oraz pomocnik przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas 1-3 spotkali się by wspólnie świętować. Każdy zabrał ze sobą swojego pluszowego przyjaciela. Pani Ania przygotowała wiele atrakcji na ten dzień- przypomnieliśmy sobie historię misia, był quiz wiedzy o 'misiach', 'misiowe' puzzle oraz niespodzianka dla wszystkich dzieci- piniata! Każdy uczestnik otrzymał medal prawdziwego przyjaciela misia oraz kolorowankę. Już czekamy na kolejne święto misia, aby znowu zabrać naszych pluszowych przyjaciół do szkoły.
Aktualności
Święto Misia
- 13
Wojewódzki Konkurs Literacki
Niezwykle miło nam poinformować, że uczennica kl.8 Julia Walter zajęła I miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Literackim na najciekawsze opowiadanie z motywem detektywistycznym pn. Niezwykłe spotkanie pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Młodzi literaci w fabule prozy detektywistycznej osadzali postaci historyczne związane z naszym regionem. Julia wybrała postać Elżbiety Zawackiej. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej w Toruniu.
Serdecznie gratulujemy laureatce oraz pozostałym uczestniczkom konkursu. Już dziś zachęcamy wszystkich naszych uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu!
1
Dzień Praw Dziecka i Życzliwości
20 listopada to Międzynarodowy oraz Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. 20 listopada 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych z inicjatywy Polski przyjęła konwencję, która gwarantuje wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Konwencja o prawach dziecka ma za zadanie chronić dzieci i wspierać je w prawidłowym rozwoju. Prawa Dziecka uczniowie naszej szkoły poznawali na lekcjach wychowawczych w minionym tygodniu. Dziś na krótkim apelu przypomnieliśmy raz jeszcze te prawa, po czym uczniowie rozwiązywali quiz. Okazało się, że wszystkie klasy doskonale poradziły sobie z zadaniami.
21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się, czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, bo dziś na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Propaguje takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Z okazji tego dnia uczniowie przygotowali krótki apel. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i karteczek z miłymi słowami, które przygotował Samorząd Uczniowski.
Życzymy wszystkim, z którymi przychodzi nam spotykać się na co dzień, wielu powodów do radości, uśmiechu i życzliwości! Bądźmy dla wszystkich życzliwi, a będziemy szczęśliwi! Niech Dzień Życzliwości trwa przez cały rok.
4
17 listopada XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole
Uczniowe z klas III – VIII rozwiązując w pamięci trudne zadania z tabliczki mnożenia, w pierwszym etapie walczyli o tytuł Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia, a w kolejnym o tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. W kategorii klas III – IV ten zaszczytny tytuł wywalczył Kacper Czyżykowski z kl.IV. W kategorii klas V – VIII jest to Zuzanna Lewicka z klasy VIII.
Zwycięzcom GRATULUJEMY!
Konkursem towarzyszącym tej imprezie był konkurs plastyczny pod hasłem „Matematyka w kuchni – czy to możliwe?”. W kategorii klas III – IV Malwina Zema i Kacper Czyżykowski zdobyli ex aequo I miejsce. W kategorii klas V – VIII Julii Walter przyznano I miejsce, Wiktorii Tkaczyk II miejsce, Paulinie Fabrykiewicz III miejsce.
Wszystkim GRATULUJEMY
Konkurs ekologiczny
W dniu 16 listopada 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu odbył się XVI Powiatowy Turniej Ekologiczny skierowany do uczniów szkół podstawowych z powiatu grudziądzkiego. Tematem przewodnim tegorocznego Turnieju było czyste powietrze i zagadnienia związane z jego ochroną.
Głównym celem spotkania było pogłębienie świadomości ekologicznej oraz integracja młodzieży szkół uczestniczących w przygotowanych na ten dzień zajęciach warsztatowych, a przede wszystkim wspólna rywalizacja turniejowa.
W zmaganiach wzięli udział uczniowie 18 szkół z powiatu grudziądzkiego i oczywiście uczniowie naszej szkoły podstawowej. Naszą szkołę reprezentowali z klasy 5 Szymon Czaczkowski i Tymon Kozak , a z klasy 8 Antoni Nadworny i Julia Wiśniewska.
Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych:
dla klas 4 - 6
dla klas 7 - 8.
Miejsce na podium w kategorii konkursowej dla klas 7-8 zdobył
I miejsce – Antoni Nadworny
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.
1
Konkurs Trójwymiarowej Szkoły Banacha
Uczniowie klasy III, V i VI zajęli I miejsce w Ogólnopolskim konkursie Trójwymiarowej szkoły Banacha. Zaprojektowali oraz wykonali kotyliony w kontekście koła druku 3D oraz edukacji społeczno - technicznej, zajęć edukacyjnych związanych z Dniem Niepodległości.
Uczniowie piękne kotyliony zaprezentowali na uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
4
Archiwum Aktualności