Strona główna
Aktualności
Rekrutacja
WOŚP
OOOOGROMNE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY DO DZIŚ GRALI WSPÓLNIE Z NAMI NA RZECZ WOŚP.
Już dziś wiemy, że przebiliście samych siebie z ubiegłego roku. Kolejny, kolejny raz nie tylko przy okazji WOŚP pokazaliście, że Wasze serducha są naprawdę WIELKIE. W chwili obecnej wiem, że wspólnie uzbieraliśmy 18.152,37 Jest to kwota z licytacji, puszek i loterii. Czekamy jeszcze na podliczenie "Góry grosza na rzecz WOŚP"
Nasi darczyńcy dla licytacji:
B.G. Antczakowie
M.Z. Stanisławscy
A. D. Fabrykiewiczowie
Artur Bednarski
Anna Misztal
M.P. Czaczkowscy
Ewa Kurdyn
Iwona Jurek
Justyna Ciarkowska
Anna Dudek
Małgorzata Manhas
Sandra Wejman
To m.in. wasze dary pozwoliły na zebranie tak dużej kwoty. DZIĘKUJEMY !!!!! Jeszcze raz DZIĘKI DZIĘKI DZIĘKI
Oto ostateczne podsumowanie naszego wielkiego grania na rzecz WOŚP
Dla przypomnienia - graliśmy wspólnie ze Sztabem WOŚP w Jabłonowie Pomorskim.
Wspólnie "wygraliśmy" 38085,83 zł. Z kwoty tej jako Szkoła wspólnie z wszystkimi, którzy grali z nami uzbieraliśmy 19154,91. Na kwotę tę złożyły się:
licytacja – 11451,
loteria – 1260,
zbiórka do puszek – 5731,37,
„Góra grosza na rzecz WOŚP” – 712,54
Jeszcze raz dla Wszystkich OOOOOGROMNE PODZIĘKOWANIA.
Szczególne PODZIĘKOWANIA dla naszych WOLONTARIUSZY, którzy w tak trudnych warunkach pogodowych stali na dworze i zbierali pieniądze do puszek.
BRAWO WSZYSCY
EKO- SZKOŁA
Od września w naszej szkole realizowany jest pod kierunkiem Pani Jolanty Darłak projekt ekologiczny, którego celem jest uświadomienie niebezpieczeństw i zagrożeń dla przyrody w XXI wieku. W realizację zadań włączeni zostali wszyscy uczniowie i nauczyciele. W wyniku jednego z działań projektowych powstały przepiękne EKO - TORBY z logo naszej szkoły. Wykonali je na lekcjach techniki uczniowie klasy VI pod czujnym okiem Pani Ewy Zero.
ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT
Samorząd szkolny oraz szkolni wolontariusze zorganizowali zbiórkę karmy dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Węgrowie. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Cieszymy się, że tak wielu uczniów i ich rodziców odpowiedziało na apel i wzięło udział w naszej akcji . Widać, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły, dlatego dziękujemy serdecznie WSZYSTKIM za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym, co mamy, to dobry nawyk!
KIERUNEK - MALBORK
17 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Malborka. Celem wycieczki było zwiedzanie zamku, który stanowi najpotężniejszy gotycki zespół zamkowy na świecie. Przez około 3 godz. z przewodnikiem zwiedzali krzyżacką twierdzę. Pan przewodnik poprowadził wszystkich przez korytarze i komnaty zamczyska. Pokazał na przykład, jak piękną komnatę zamieszkiwał krzyżacki Mistrz, wyposażenie komnat, w których znajdowały się oryginalne fragmenty pierwotnego zamku krzyżackiego, freski, zbroje rycerskie, mennicę, wystawę strojów krzyżackich, zamkowe kuchnie i refektarze. Opowiedział o malborskim zamku wiele ciekawych rzeczy. Po wyczerpującym spacerze udaliśmy się na zakup pamiątek. To była wspaniała wycieczka, tym bardziej, że czekaliśmy na nią ponad dwa lata. Wróciliśmy bardzo zadowoleni i oczarowani pięknem malborskiego zamku.
DZIEŃ JEŻA
10 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża. Jest to czas, gdy większość tych zwierząt smacznie śpi w przytulnym gniazdku z liści i gałęzi. Jeże nikomu nie szkodzą, a są wręcz bardzo pożyteczne. Pomagają w walce z uciążliwymi ślimakami i owadami. Okazuje się jednak, że jeśli ludzie nie zaczną postępować z tymi zwierzakami bardziej ostrożnie, jeże mogą całkowicie wyginąć już za kilka lat. Najważniejsza jest więc edukacja o potrzebach i nawykach jeży, o co zadbała Pani Jola Darłak na lekcjach biologii oraz przygotowując tematyczną gazetkę na szkolnym korytarzu. Natomiast uczniowie z różnych materiałów ekologicznych wykonali wspaniałe figurki tych zwierzątek.
7
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone w dniu 11 listopada, to dzień refleksji wielu pokoleń Polaków nad wartością wolności. W sposób szczególny tego dnia otaczamy pamięcią twórców Niepodległej, dzięki którym Polska wróciła na mapę Europy. Po ponad 123 latach, często nierównej walki, właśnie 11 listopada 1918 roku ziścił się największy sen Polaków o wolności, a polski żołnierz i powstaniec okryci zostali sławą bohaterstwa, patriotyzmu i poświęcenia. W środę, 10 listopada, podczas uroczystego apelu, uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć wszystkich, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Wierszem i piosenką przypomnieli wydarzenia i postacie związane z tym wydarzeniem. Szczególnie doniosły był fakt, że naszą szkolną uroczystość swą obecnością zaszczycił zasłużony dla Polski Pan Alojzy Jedamski- ostatni DRAGON, który wcześniej spotkał się z Panią Dyrektor, nauczycielem historii oraz uczniami klasy ósmej, aby opowiedzieć o swym życiu wypełnionym bohaterskimi czynami i patriotyzmem.
"MAŁY - WIELKI " SUKCES
Dwóch uczniów naszej szkoły: Szymon Rosiński i Miłosz Kalita (obaj z klasy ósmej) odnieśli spory i ważny sukces. Zakwalifikowali się do rejonowego etapu konkursów przedmiotowych: Miłosz z matematyki, a Szymon z języka polskiego i historii. Sukces można nazwać małym, bo pokonali dopiero etap szkolny, a wielkim, bo poradzili sobie z naprawdę trudnymi zadaniami i opanowali obszerny materiał.
Narodowy Spis Powszechny
DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
13 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji na uroczystym apelu spotkali się nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu, po czym przemówiła Pani Dyrektor, Barbara Lemanowicz, która później przekazała głos uczniom. Młodzi artyści słowami wierszy wyrazili swoim pedagogom wdzięczność i szacunek za codzienny trud oraz poświęcenie. Na zakończenie odśpiewali „Sto lat”, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Druga część uroczystości poświęcona była w całości najmłodszym – pierwszoklasistom, którzy po zdaniu „egzaminu” i pasowaniu ogromnym ołówkiem przez Panią Dyrektor, zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Byli to: Karol Kalinowski, Błażej Wiśniewski, Wiktoria Karolkiewicz, Martyna Kleis, Krzysztof Nowicki. Podczas ceremonii otrzymali też legitymacje szkolne – swój pierwszy dokument - oraz pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane wspaniałymi prezentami ufundowanymi przez rodziców. Pierwszakom, ale też i starszym uczniom dzień ten na długo pozostanie w pamięci.