• Strona główna

      • Witamy na stronie Szkoły Podstawowej!

        Jest ona poświęcona działalności SP w Bursztynowie. Można na niej znaleźć wiele ciekawych rzeczy. Mamy nadzieję, że się Wam tu spodoba. Pozdrawiamy.
      • Aktualności

            • Projekt edukacyjny

            • Uczniowie klasy 8 wzięli udział w projekcie z języka angielskiego „My dream holiday destination”. Praca polegała na przedstawieniu w formie plakatu wymarzonego miejsca wakacyjnego wyjazdu, a następnie wymianie prac z uczniami innej szkoły. Po owocnej współpracy uczniów w grupach, wymianie pomysłów i stworzeniu pięknego plakatu, nastąpiła wymiana prac z uczniami  klasy 8 Szkoły Podstawowej im. Wójta Kazimierza Tomaszewskiego w Krotoszynach w Zespole Szkół w Bielicach. Była to okazja do wymiany doświadczeń z innymi uczniami, podwyższenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz pogłębienia wiedzy z zakresu znajomości krajów anglojęzycznych. Dziękujemy uczniom zaprzyjaźnionej szkoły za piękne prace!

            • Projekt edukacyjny

            • W ramach projektu edukacyjnego klasa 8 zaprojektowała i wykonała grę edukacyjną Scrabble Junior. W projekcie wykorzystała drukarkę 3D pozyskaną z projektu ministerialnego „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie modelowali, a następnie wydrukowali podstawki oraz płytki do gry. Utworzyli w programie graficznym uproszczoną wersję planszy, przygotowaną z myślą o młodszych kolegach i koleżankach z klas 1-3. Celem projektu było rozwijanie nauki czytania, pisania, logicznego myślenia oraz dodawania. Zdobyta wiedza pozwoli wzbogacać słownictwo i rozwijać zdolności leksykalne. Na zajęciach informatyki uczniowie klasy 8 zaprezentowali oraz omówili zasadę gry w Scrabble. Do zabawy aktywnie włączyli się nie tylko uczniowie młodszych klas, ale również ich wychowawcy. Sądząc po zaangażowaniu i uśmiechniętych buziach grających, projekt okazał się strzałem w 10!

            • Dzień Rodziny

            • 3 czerwca w słoneczny sobotni dzień w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Rodziny, podczas którego uczciliśmy trzy święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. W tym wyjątkowym dniu gościliśmy w naszej szkole rodziców, dzieci oraz zaproszonych gości. Rodzina to skarb...Sposobność okazania wdzięczności rodzicom mieli uczniowie podczas akademii. Na scenie wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-VIII prezentując wyciskający łzy montaż słowno- wokalny. Wierszem i piosenką dziękowali za wszelkie dobro płynące z rodzinnego domu. Po wzruszających występach na wszystkich czekały liczne niespodzianki. W tym dniu nie zabrakło: zabaw i konkursów, malowania twarzy, tworzenia wspaniałych fryzur, pokazów strażackich, Picolandu , loterii fantowej i niepowtarzalnych smakołyków z naszej szkolnej kawiarenki przygotowanych przez Rodziców. Wszystkim towarzyszyła wspaniała atmosfera, dobry humor  jak w jednej, wielkiej rodzinie. Dzień ten był dobrą okazją do przeprowadzenia  zbiórki funduszy na leczenie naszej uczennicy, która zmaga się z bardzo rzadką chorobą . Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, byli zadowoleni, odczuwali radość i wzruszenie. Wszystkim dziękujemy za udział

            • Dzień Tańca – Przedszkole

            • Praktycznie każdego dnia muzyka i taniec towarzyszy przedszkolakom. To forma aktywności ruchowej, którą dzieci naprawdę lubią.
              11 maja w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Tańca. Początkowo dzieci dowiedziały się czym jest taniec w teorii oraz poznały tańce charakterystyczne dla naszego narodu: Kujawiak, Krakowiak, Polonez, Ober. Następnie przeszliśmy do części praktycznej- tańce swobodne, w parach, układy taneczne, zabawy, konkursy, słodki poczęstunek i niespodzianka na zakonczenie dla każdego. Dziękujemy dzieciom za wspólną zabawę a poniżej fotorelacja z naszego 'tanecznego dnia'.

            • Wycieczka Gdańska i Sopotu

            • 5 maja 2023 r na wycieczce szkolnej Gdańsk – Sopot w Centrum Hewelianum było wesoło, ciekawie i naukowo. Zwiedzaliśmy interaktywne wystawy, gdzie każdy mógł poczuć się odkrywcą w wielu dziedzinach nauki. Trochę inne emocje towarzyszyły nam podczas zwiedzania Muzeum II Wojny Światowej. Z kolei na molo w Sopocie wszyscy mogli odetchnąć pełna piersią. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

            • Apel

            • Dnia 5 maja 2023r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie pod opieką pani Bogusławy Jelińskiej i Anny Jakubowskiej,  przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Podczas apelu odśpiewano hymn państwowy. Zaprezentowano także historię konstytucji. Było to również okazją do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

            • Projekt edukacyjny - Mali przyjaciele przyrody

            • W miesiącach marzec, kwiecień w naszej szkole realizowany był projekt ekologiczny Mali przyjaciele przyrody dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów kl. I - III. Jego celem było propagowanie wiedzy ekologicznej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego od najmłodszych lat. Działania projektu realizowane były w ramach zajęć obowiązkowych edukacji społeczno-przyrodniczej, informatycznej, plastycznej, technicznej, muzycznej oraz polonistycznej.  Działania projektu obejmowały m. in.: ciekawe zajęcia, podczas których dzieci poznawały wybrane zagadnienia dotyczące roli lasu, wody, powietrza, gleby dla człowieka, zwierząt i roślin oraz wzbogaciły wiedzę o ochronie środowiska; konkurs plastyczny - Las domem zwierząt i roślin; założenie hodowli roślin i dżdżownic; przeprowadzenie ciekawych eksperymentów; wykonanie makiety lasu; konkurs wiedzy ekologicznej, itp.Ponadto odbyły się spotkania z łowczym z Wojskowego Koła Łowieckiego w Grudziądzu oraz leśniczym z Nadleśnictwa Jamy, podczas których dzieci poznały specyfikę ich pracy oraz wzbogaciły wiadomości o tematyce leśnej. Miały okazję zobaczyć z bliska sprzęt, którym posługują się w swojej codziennej pracy, np. różnego rodzaju wabiki, lornetki, a także dotknąć eksponaty takie jak: poroża jelenia, daniela i łosia, kły dzika. Dzieci dowiedziały się również, jak należy zachowywać się w lesie, szczególnie w kontakcie z dzikimi zwierzętami oraz jak o niego dbać.Zakończenie projektu przypadło na obchodzony w szkole w dn. 21.04.2023 r. Światowy Dzień Ziemi. Jego podsumowaniem było przedstawienie słowno - muzyczne pt. Naprawdę duży problem przygotowane przez najmłodszych i zaprezentowane przed społecznością szkolną oraz rodzicami.  Zachęcamy wszystkich do kontynuowania działań przyczyniających się do kształtowania postaw proekologicznych u dzieci. Warto pamiętać, że dobry przykład jest najlepszą formą wychowania.

            • Dzień Książki

            • We wtorek 25 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Książki. Z tej okazji każdy uczeń mógł przebrać się za swojego ulubionego bohatera literackiego. Podczas krótkiego apelu dowiedzieliśmy się m.in. skąd wywodzi się święto, jaka jest historia druku i książki oraz jakie korzyści przynosi czytanie. Przedszkolaki oraz uczniowie kl.1-3 wysłuchali także legendy o toruńskich piernikach. Tego dnia rozstrzygnięty został również konkurs na najciekawszą zakładkę do książki. Dzień Książki możemy świętować każdego dnia - po prostu czytajmy! 🙂

            • Święto Chrztu Polski

            • W obchody państwowego Święta Chrztu Polski włączyła się również nasza szkoła. 17 kwietnia uczniowie klasy 8 pod kierunkiem pani Jolanty Rydeckiej przygotowali apel historyczny. Uczniowie zaprezentowali kilka ważnych faktów dotyczących tego wydarzenia. Młodsi koledzy i koleżanki z zaciekawieniem słuchali i odpowiadali na pytania uczniów klasy 8. Był to już kolejny apel wpisujący się w cykl obchodów ważnych uroczystości historycznych w naszej szkole.

            • Rekolekcje wielkopostne

            • W dniach od 22 do 24 marca w naszej szkole przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże i nauki wygłosił ks.Sławomir Witkowski. W swoich naukach poruszył tematy takie jak np. czy Bóg może być samotny, co zrobić, aby czynić dobro, czy Jezus żył tak jak my i czym się zajmował. Zwrócił uwagę, że każdy z nas ma prawo dostać drugą szansę, nawet najgorszy samolub. Poprzez codzienne małe gesty okazywane najbliższym pokazujemy im swoją życzliwość i miłość. Mamy nadzieję, że słowa i nauki księdza rekolekcjonisty znajdą odzwierciedlenie w naszym życiu. Codzienną mszę świętą uświetnił śpiew i gra na gitarze naszych koleżanek z kl.8.

      • Logo szkoły

      • Nasze media społecznościowe

        •  BURSZTYNEK

        •  

      • Galeria zdjęć

        • brak danych
      • Librus Synergia
      • Liczba wizyt

        liczba odwiedzin: 74629