Dzień Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W dniu 20 stycznia w naszej szkole odbyła się ta wspaniała uroczystość. Uczniowie razem z przedszkolakami pod okiem nauczycieli przygotowali występ artystyczny. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Dziadkowie rozkoszując się słodkim poczęstunkiem ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt nagradzając ich gromkimi brawami. Tego dnia nie zabrakło również zabaw i konkursów dla dziadków. Każdy z dziadków bez wyjątku miał okazję wygrać coś słodkiego i prestiżowego. Drodzy Dziadkowie! Bardzo dziękujemy za świetną zabawę i wyśmienitą atmosferę!
Aktualności
Dzień Babci i Dziadka
Jasełka
22 grudnia odbyło się szkolne spotkanie świąteczno - wigilijne. Były wiersze, kolędy i pastorałki w wykonaniu naszych uczniów oraz przyjemny świąteczny nastrój. Na koniec odwiedził nas pomocnik św. Mikołaja. Wizyta ta sprawiła wiele radości szczególnie młodszym uczniom i dzieciom z oddziału przedszkolnego.
Mobilne Laboratoria Przyszłości
12 grudnia w Zespole Szkół i Placówek nr 1 w Świeciu nad Osą, klasa 4 i 5 uczestniczyła w pokazie druku 3d oraz prezentacji googli i możliwości wykorzystania technologii VR. Organizatorem spotkania była ekipa Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, celem wspierania procesu wykorzystywania tych rozwiązań w każdej szkole. Mobilne Laboratoria Przyszłości realizowane są przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.
Rejonowy Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej
Dnia 25 listopada w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Linowie odbył się Rejonowy Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12lat i 13-15. W każdej grupie występowali soliścii zespoły. W kategorii najmłodszych jako zespół naszą szkołę reprezentowali Wiktoria Karolkiewicz i Karol Kalinowski. Zaśpiewali piosenkę Wojenko, wojenko i wywalczyli III miejsce. GRATULUJEMY!!!!
W kategorii starszej (13-15 lat) wystąpiły Wiktoria Rembecka i Ania Utnicka. W tej kategorii niestety nie udało nam się zdobyć nagrody, ale jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Dnia 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Przesłanie tego święta jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy ludziom, wraca do nas z podwójną siłą. Tego dnia wyłoniliśmy szkolnego króla i królową życzliwości. Uczniowie, poprzez głosowanie, zapisywali, kto jest osobą pomocną, koleżeńską i życzliwą. Tytuł ten zdobyli: Stanisław Czaczkowski z kl.8 i Amelia Bednarska z kl.4. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko ten jeden kalendarzowy. Pamiętajmy, uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu.
Jesień w poezji
Dnia 17.11. 2022 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt. „Jesień w poezji” dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów kl. I – III. Uczniowie zaprezentowali ciekawe interpretacje wierszy o jesieni.
W grupie najmłodszych dzieci z oddziału przedszkolnego:
- I miejsce zajęła Julia Misztal
- II miejsce – zajął Jakub Kozak
- III miejsce - Patrycja Kozak.
W kategorii klas I – III:
- I miejsce zajęła Zofia Tarkowska z kl. I
- II miejsce – Wiktoria Karolkiewicz z kl. II
- III miejsce – na równi zajęły Malwina Zema i Lena Zapalska z kl. III.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wkład oraz zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy!!!
Archiwum Aktualności