• Aktualności

  • Aktualności

            • Żywa lekcja historii

            • W naszej szkole odbyła się wyjątkowa żywa lekcja historii, przygotowana przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Rekonstrukto. W wydarzeniu tym uczestniczyły wszystkie klasy, a jego tematyka była w całości poświęcona potędze starożytnego Rzymu oraz realiom życia w cesarstwie rzymskim. Rekonstruktorzy w ciekawy sposób przybliżyli nam kulturę antyczną, prezentując stroje z epoki oraz pełne oporządzenie rzymskich legionistów. Kluczowym punktem programu była demonstracja starożytnego uzbrojenia, podczas której uczniowie mogli z bliska zobaczyć rzymskie miecze oraz włócznie. Największą atrakcją spotkania okazała się jednak część interaktywna, dająca każdemu uczestnikowi możliwość bezpośredniego obcowania z przeszłością. Wszyscy uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby osobiście obejrzeć i dotknąć zgromadzonych eksponatów, przymierzyć ciężkie hełmy oraz sprawdzić, jak leży w dłoni rzymski gladius. Ta angażująca forma nauki wzbudziła ogromny entuzjazm i pozwoliła nam dosłownie poczuć ducha dawnego imperium.

            • Międzynarodowy Dzień Strażaka

            • Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, naszą szkołę odwiedził gość wyjątkowy - tata Julki i Oliwii z oddziału przedszkolnego, który na co dzień pełni służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Bursztynowie. To było niezwykle emocjonujące spotkanie! Dzieci miały okazję poznać zawód strażaka od podstaw. Nasz gość opowiedział o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy, podkreślając, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, wypadków drogowych i innych niebezpiecznych zdarzeń. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, co wchodzi w skład pełnego umundurowania, przypomniały sobie numery alarmowe, zobaczyły profesjonalny sprzęt, którego strażacy używają podczas akcji ratunkowych.Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści o odwadze i niesieniu pomocy innym. Na koniec spotkania, za poświęcony czas i codzienny trud, dzieci z oddziału przedszkolnego wręczyły Panu Arturowi podziękowania. Spotkanie to odbyło się z dziećmi oddziału przedszkolnego oraz z uczniami klas I - IV.  Panu Arturowi serdecznie dziękujemy!!!!!!!!!!!!

            • Apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            • W miniony wtorek w naszej szkole odbył się apel upamiętniający kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie to było lekcją patriotyzmu, która przypomniała nam o ważnych wydarzeniach z historii Polski. Uroczystość uświetnił montaż słowno-muzyczny w wykonaniu naszych uczniów. Ta część wzruszyła zgromadzonych - wspólnie wysłuchaliśmy pięknych wykonań piosenek Polskie kwiaty oraz Tu nasze miejsce, to nasz kraj, które podkreśliły nasze przywiązanie do ojczyzny.Uczniowie recytowali również wiersze o Polsce, przypominając o pięknie ojczystego krajobrazu i trudnej drodze do wolności. Całość dopełniła galowa oprawa oraz symboliczne biało-czerwone barwy. To był wyjątkowy moment refleksji nad tym, co dla każdego z nas oznacza bycie Polakiem.

            • Dzień Książki

            • W naszej szkole odbyło się wyjątkowe święto literatury z okazji Dnia Książki Głównym punktem programu była wspólna zabawa. Uczniowie zmierzyli się w quizach ze znajomości lektur, brali udział w literackich kalamburach oraz odgadywali tytuły książek po charakterystycznych cytatach. Rywalizacja była zacięta, ale przede wszystkim pełna śmiechu. Niesamowitą atmosferę dopełniły barwne kostiumy. Na sali gimnastycznej można było spotkać m.in. Pana Kleksa, Roszpunkę, Pippi Pończoszankę, Elsę, Kajka i Kokosza, a nawet mroczną Balladynę. Kreatywność uczniów nie znała granic! Na zakończenie dnia odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy rysowali swoje ulubione bajkowe postacie. To był dzień pełen magii, a wszyscy - zarówno uczniowie, jak i nauczyciele - świetnie się bawili.

              Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną przygodę z książką!

            • Chcę Ci powiedzieć, że...

            • „Chcę Ci powiedzieć, że...” – sukcesy naszych uczniów w konkursie „List do hejtera”.

              W Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Grudziądzu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Chcę Ci powiedzieć, że... List do hejtera”. Wydarzenie to było ważnym głosem młodych ludzi przeciwko mowie nienawiści.

              Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a komisja stanęła przed trudnym wyborem, oceniając wiele nadesłanych prac. Tym bardziej miło nam poinformować, że nasi uczniowie zaprezentowali się z doskonałej strony: zdobyli łącznie 5 wyróżnień, a Kamil wywalczył wysokie 3. miejsce i nagrodę Dyrektora Szkoły!

              Akademia Magii Życzliwości zaprezentowała szereg działań podjętych w ramach swojego projektu. Przedstawiciele pokazali, jak poprzez życzliwość i dobre słowo można skutecznie przeciwdziałać agresji w komunikacji. Spotkanie było dowodem na to, że empatia jest najsilniejszym narzędziem w budowaniu relacji.

              Wydarzenie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem. Był on idealną okazją do rozmów o tym, jak codzienna życzliwość zmienia otoczenie na lepsze. Codziennie pamiętajmy o słowach Janusza Korczaka: "Słowa zostają z nami na długo. Warto, żeby były dobre".