• Aktualności

  • Aktualności

            • GMINNY KONKURS HISTORYCZNY

            • 8 kwietnia 2022 r. odbył się Gminny Konkurs Historyczny „Polska Piastów”.

              Uczestniczyło w nim 25 uczniów ze szkół w Linowie, Lisnowie, Bursztynowie i Świecia nad Osą. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap, podczas którego uczniowie rozwiązywali test, wyłonił 7. najlepszych, którzy w drugim etapie odpowiadali na pytania dotyczące polityki, kultury i gospodarki Polski od czasów Mieszka I do Kazimierza Wielkiego. Uczniowie SP w Burszynowie wykazali się dużą wiedzą o średniowieczu, o czym świadczy ranking miejsc.

               

              I miejsce – Szymon Rosiński, klasa VIII

              II miejsce – Wiktoria Rembecka, klasa VII

              IV miejsce – Maja Zybała, klasa VII

              V miejsce – Anna Utnicka, Klasa VII

            • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

            • 2 kwietnia obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ  ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU. Z tego tytułu w naszej szkole pojawiła się tematyczna gazetka w kolorze niebieskim - kolorze przypisanym właśnie wszystkim autystykom. Natomiast na lekcjach z wychowawcą omówiono, na czym polega autyzm oraz pokazano prezentację na temat cech autyzmu, którą przygotowała p. Izabela Wieczorkowska.

            • BIEGI PRZEŁAJOWE

            • 31 marca odbył się gminny etap Indywidualnych Biegów Przełajowych. W grupie starszej w pierwszej 10-tce znaleźli się: Szymon Badalewski, Dominik Piotrowski oraz Szymon Rosiński. Natomiast w grupie młodszej STANISŁAW  CZACZKOWSKI „wybiegał” II miejsce i to on będzie reprezentował naszą gminę i szkołę na etapie powiatowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            • WYCIECZKA DO TORUNIA

            • Po długiej przerwie spowodowanej warunkami epidemiologicznymi odbyła się  szkolna wycieczka. Tym razem udaliśmy się do Torunia, gdzie zachwycił nas Młyn Wiedzy, a mnóstwo ruchu i radości dostarczył nam Jump Arena. W Młynie Wiedzy zwiedziliśmy interaktywną wystawę poświęconą procesowi dorastania człowieka, trafiliśmy do sali biologicznej i fizycznej. Naprawdę było warto. Już czekamy na następny wyjazd.

            • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

            • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY - obchodzimy go 22 marca. Z tej okazji uczniowie klasy VI z p. Jolantą Darłak przygotowali tematyczną gazetkę. Miała ona na celu przede wszystkim uświadomić wszystkim, dlaczego wodę należy oszczędzać i w jaki sposób można to robić. Zachęcamy do lektury i wcielanie w życie zaprezentowanych zasad ograniczenia ilości zużycia wody.

            • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

            • 21 marca to PIERWSZY  DZIEŃ  WIOSNY, który niegdyś nazywany był Dniem Wagarowicza. Tego dnia wielu uczniów uciekało ze szkoły. Jednak z naszej szkoły nikt nie uciekł, bo po prostu nie było warto. Zamiast tradycyjnych lekcji królowały różne zabawy. Zaczęliśmy od zagadek o tematyce wiosennej. Potem były dość trudne wykreślanki - zadania dla klas. Najwięcej rozrywki dostarczyły nam jednak śmieszne konkurencje sportowe - szukanie złota w piasku, rzut piłeczką od ping-ponga do kosza i wiele innych. Oczywiście był to też dzień bez plecaka - przybory szkolne przywędrowały do szkoły w przeróżnych pojemnikach. Każdy z nas tego dnia przybył też do szkoły w dwóch różnych skarpetkach - to na znak solidarności z wszystkimi cierpiącymi na zespół Downa.