• Aktualności

  • Aktualności

            • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

            • We wtorek 23 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

              Święto to, ma na celu promowanie czytelnictwa, bo jak mówiła nasza noblistka: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

              Tego dnia odwiedziła nas gminna bibliotekarka p. Justyna Czmoch - Ścibor. 

              Świętowanie tego dnia zaczęliśmy od najmłodszych. Przedszkolaki słuchały teatrzyku kamishibai pt "Na tropie śmieciowego potwora". Dostały do wykonania kolorowanki do wysłuchanych treści. Na koniec Pani Justyna przeprowadziła kilka zabaw ruchowych do znanych rymowanek.

              Klasy 1-3 miały okazję posłuchać bajki o Ziemii, dbaniu o środowisko i wszystkiego, co nas otacza. Natomiast klasy 4-8, podzielone na 2 grupy, wysłuchały utworu "Noc w bibliotece". Następnie uczniowie wykonywali zaszyfrowane zadania związane z bajką, Dniem Książki i Prawami Autorskimi. Na lekcjach języka polskiego uczniowie prezentowali swoje ulubione książki i rozwiązywali quizy z lektur. 

              Trzeba przyznać, że ten dzień przeniósł nas w inny, książkowy świat.

            • Pisklę poznaje miasto

            • Dnia 11.04.2024r. dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I-lll pojechały do Biblioteki Gminnej w Świeciu nad Osą na spektakl propagujący postawy proekologiczne pt. Pisklę poznaje miasto. Spektakl opowiadał o Pisklaczku, który wraz z przyjacielem wybrał się do miasta w celu spełnienia ważnej misji. Dzieci wraz z bohaterami dowiedziały się jak segregować śmieci, oszczędzać wodę, sadzić drzewa i pomagać pszczołom, by miasto było bardziej eko. Przygody bohaterów zostały przedstawione w sposób humorystyczny, co bardzo spodobało się wszystkim widzom. Dzieci pełne zadowolenia i energii wróciły do szkoły.

            • Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

            • 09 kwietnia 2024 roku w Świeciu nad Osą odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej.W bieżącym roku naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Tkaczyk i Wiktoria Jendrzejewska z kl. VI oraz Antoni Nadworny z kl. VIII. Gratulujemy całej trójce, która zechciała podjąć się wyzwania.Uczeń Antoni Nadworny wywalczył I miejsce i tym samym zakwalifikował się do udziału w Olimpiadzie Powiatowej.

              GRATULACJE !!!!!

            • GMINNY KONKURS HISTORYCZNY

            • 22 marca 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Świeciu nad Osą odbył się Gminny konkurs historyczny „Polska królów elekcyjnych”, składający się z dwóch etapów : części pisemnej/ test/ i części ustnej. Autorem testu była p. mgr Anna Zawistowska z Grudziądza. Do rywalizacji przystąpiło 14 uczniów 3. szkół podstawowych z Lisnowa, Bursztynowa i Świecia nad Osą. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Paulina Fabrykiewicz – kl. VIII, Zuzanna Lewicka – kl. VIII i Fabian Ruszczak- Banz – kl. VI.

              Nasi uczniowie dobrze opanowali dzieje Polski królów elekcyjnych, wszyscy znaleźli się wśród finalistów konkursu. Paulina Fabrykiewicz zajęłą 3. miejsce, Zuzanna Lewicka – 4. miejsce, Fabian Ruszczak – Banz- 5. miejsce.

            • Wiosna, ach to TY!

            • Najpiękniejszą porę roku, czyli wiosnę uczniowie naszej szkoły powitali  kolorowo i wesoło. W tym dniu, tj. 21 marca, wszyscy uczniowie klas I-VIII oraz przedszkolaki  już od rana przygotowywali się do występów i konkursów. Tego dnia każda klasa, po wcześniejszym losowaniu, ubrała się w określonym kolorze.  Zabawę rozpoczęliśmy od konkurencji sportowych. Żegnaliśmy zimę spacerem po krach (gazetach), sprzątaliśmy śnieżynki na znak, że nie chcemy już białego puchu, a na koniec sadziliśmy kwiatki w ringo.  Zabawy było co nie miara! W dalszej części każda klasa wykonywała plakat pod tytułem Wiosna w sercu.  Został rozstrzygnięty również konkurs na kartkę wielkanocną.  I miejsce zajęła Wiktoria Tkaczyk, II Tymoteusz Kozak, a III Magdalena Olech. A na koniec..... zawitała Pani Wiosna! Z każdej klasy 1 uczeń wcielił się w tę piękną porę roku.  Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych uczniów sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

              Zapraszamy do galerii zdjęć.

            • Rekolekcje - czas refleksji i nawrócenia

            • W dniach od 18 do 20 marca w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Poprowadził je nasz proboszcz i katecheta ks.Krzysztof Foligowski. W swoich naukach zwrócił uwagę na bezwarunkową miłość, jaką daje nam Chrystus ofiarując życie za przyjaciół i nieprzyjaciół. Zgłębialiśmy tę naukę podczas Drogi Krzyżowej. Ważnym elementem naszego chrześcijańskiego życia jest pojednanie z Bogiem (w sakramencie pokuty i pojednania) i drugim człowiekiem. Uczestniczyliśmy także we mszy świętej, a po niej Ksiądz rekolekcjonista udzielił nam błogosławieństwa.  Te trzy dni były dla nas czasem refleksji, wyciszenia i nawrócenia. Mogliśmy zatrzymać się, przeanalizować swoje postępowanie, inaczej spojrzeć na otaczający nas świat.