We wtorek 23 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Święto to, ma na celu promowanie czytelnictwa, bo jak mówiła nasza noblistka: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Tego dnia odwiedziła nas gminna bibliotekarka p. Justyna Czmoch - Ścibor.
Świętowanie tego dnia zaczęliśmy od najmłodszych. Przedszkolaki słuchały teatrzyku kamishibai pt "Na tropie śmieciowego potwora". Dostały do wykonania kolorowanki do wysłuchanych treści. Na koniec Pani Justyna przeprowadziła kilka zabaw ruchowych do znanych rymowanek.
Klasy 1-3 miały okazję posłuchać bajki o Ziemii, dbaniu o środowisko i wszystkiego, co nas otacza. Natomiast klasy 4-8, podzielone na 2 grupy, wysłuchały utworu "Noc w bibliotece". Następnie uczniowie wykonywali zaszyfrowane zadania związane z bajką, Dniem Książki i Prawami Autorskimi. Na lekcjach języka polskiego uczniowie prezentowali swoje ulubione książki i rozwiązywali quizy z lektur.
Trzeba przyznać, że ten dzień przeniósł nas w inny, książkowy świat.