• Aktualności

  • Aktualności

            • DZIEŃ JEŻA

            • 10 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża. Jest to czas, gdy większość tych zwierząt smacznie śpi w przytulnym gniazdku z liści i gałęzi. Jeże nikomu nie szkodzą, a są wręcz bardzo pożyteczne. Pomagają w walce z uciążliwymi ślimakami i owadami. Okazuje się jednak, że jeśli ludzie nie zaczną postępować z tymi zwierzakami bardziej ostrożnie, jeże mogą całkowicie wyginąć już za kilka lat. Najważniejsza jest  więc edukacja o potrzebach i nawykach jeży, o co zadbała Pani Jola Darłak na lekcjach biologii oraz przygotowując tematyczną gazetkę na szkolnym korytarzu. Natomiast uczniowie z różnych materiałów ekologicznych wykonali wspaniałe figurki  tych  zwierzątek.

            • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

            • Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone w dniu 11 listopada, to dzień refleksji wielu pokoleń Polaków nad wartością wolności. W sposób szczególny tego dnia otaczamy pamięcią twórców Niepodległej, dzięki którym Polska wróciła na mapę Europy. Po ponad 123 latach, często nierównej walki, właśnie 11 listopada 1918 roku ziścił się największy sen Polaków o wolności, a polski żołnierz i powstaniec okryci zostali sławą bohaterstwa, patriotyzmu i poświęcenia. W środę, 10 listopada, podczas uroczystego apelu,  uczniowie naszej szkoły  uczcili pamięć wszystkich, dzięki którym możemy dziś  żyć w wolnej i niepodległej Ojczyźnie.  Wierszem i piosenką przypomnieli wydarzenia i postacie związane z tym wydarzeniem. Szczególnie doniosły był fakt, że naszą szkolną uroczystość swą obecnością zaszczycił zasłużony dla  Polski Pan Alojzy Jedamski- ostatni DRAGON, który wcześniej spotkał się z Panią Dyrektor, nauczycielem historii oraz uczniami klasy ósmej, aby opowiedzieć o swym życiu wypełnionym bohaterskimi czynami i patriotyzmem.

            • "MAŁY - WIELKI " SUKCES

            • Dwóch uczniów naszej szkoły: Szymon Rosiński i Miłosz Kalita (obaj z klasy ósmej) odnieśli spory i ważny sukces. Zakwalifikowali się do rejonowego etapu konkursów przedmiotowych: Miłosz z matematyki, a Szymon z języka polskiego i historii. Sukces można nazwać małym, bo pokonali dopiero etap szkolny, a wielkim, bo poradzili sobie z naprawdę trudnymi zadaniami i opanowali obszerny materiał.

            • DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

            • 13 października  w naszej szkole świętowaliśmy  Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji na uroczystym apelu spotkali się nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu, po czym  przemówiła  Pani Dyrektor, Barbara Lemanowicz, która później przekazała głos uczniom. Młodzi artyści słowami wierszy wyrazili swoim pedagogom wdzięczność i szacunek za codzienny trud oraz poświęcenie. Na zakończenie odśpiewali  „Sto lat”, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Druga część uroczystości poświęcona była w całości najmłodszym – pierwszoklasistom, którzy po zdaniu „egzaminu” i pasowaniu ogromnym ołówkiem  przez Panią Dyrektor, zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Byli to: Karol Kalinowski, Błażej Wiśniewski, Wiktoria Karolkiewicz, Martyna Kleis, Krzysztof Nowicki. Podczas ceremonii otrzymali też legitymacje szkolne – swój pierwszy dokument - oraz pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane wspaniałymi prezentami ufundowanymi przez rodziców.  Pierwszakom, ale  też i starszym uczniom dzień ten na długo pozostanie w pamięci.

            • XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

            • Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do tej akcji i 1 października obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten poprzedziły przygotowania, podczas których uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, został ogłoszony konkurs na plakat reklamujący konieczność jej nauki. Wreszcie nadszedł ten dzień – egzamin z tabliczki mnożenia. Prowadził go nauczyciel matematyki, pan Tomasz Szpankiewicz. Egzaminatorzy sprawdzili „tabliczkową wiedzę” wśród uczniów. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na pytania egzaminatorów, uzyskały tytuł  Eksperta Tabliczki Mnożenia. Zostali nim: Szymon Rosiński z kl.VIII oraz Wiktoria Rembecka z kl.VII. Po wyczerpującym egzaminie nastąpiły gry z konwencją, czyli sportowe zmagania o tytuł matematycznego króla skakanki i i matematycznego mistrza piłki nożnej. Dzień był bardzo owocny – zabawa przeplatała się z nauką. Wszyscy mają nadzieję, że tabliczka mnożenia zostala naprawdę utrwalona i już z niecierpliwością czekają na kolejny taki dzień.