• Aktualności

  • Aktualności

            • Wycieczka do teatru

            • Dnia 15 listopada 2022 nasi uczniowie kl.7 i 8 wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Lisnowie wyjechali do teatru w Grudziądzu. Obejrzeli spektakl "Opowieść wigilijna" Ch.Dickensa. Wszyscy byli pod wrażeniem przedstawienia, scenografii i gry aktorskiej.

            • Dzień Niepodległości

            • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy uroczystym apelem. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi oraz przybyłymi rodzicami oddaliśmy hołd pamięci wszystkim tym, którzy po 1795 roku, tj. po upadku Polski walczyli o odzyskanie, a potem także o utrzymanie niepodległości. Po uroczystości w szkole udaliśmy się na miejscowy cmentarz, by wspólnie z władzami gminy - p. wójtem Ireneuszem Majem, przewodniczącym Rady Gminy p. Waldemarem Sitnikiem, przedstawicielami radnych, rodziców oraz sołtysów, złożyć kwiaty na grobie Józefa Łyskowskiego - podporucznika Wojska Polskiego, który walczył w wojnie polsko - bolszewickiej w roku 2020, odznaczony Orderem Wojennym Virtuti Militari.

            • Edukacja ekologiczna w szkołach

            • W dniu 4 listopada Starostwo Powiatowe w Grudziądzu zorganizowało konferencję pt. "Edukacja ekologiczna w szkołach". Na konferencji podsumowano ponad 20 lat edukacji ekologicznej prowadzonej przez powiat grudziądzki we współpracy ze szkołami i instytucjami działającymi w obszarze ochrony środowiska. Wyróżniające się szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i podziękowania za pogłębianie świadomości ekologicznej i wspieranie uczniów w podejmowaniu działań na rzecz ochrony środowiska.

            • Lekcja obywatelska

            • Dnia 3 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w "lekcji obywatelskiej", którą było spotkanie z Wójtem Gminy Świecie nad Osą - Panem Ireneuszem Majem. Na początku spotkania Pan Wójt opowiedział o funkcjonowaniu gminy oraz planach na przyszłość. Po tej części uczniowie mogli zadawać pytania włodarzowi Gminy. Pytali m.in. o remonty dróg, budowę chodników, inwestycje dla szkół. Z kolei Pan wicewójt Marek Szczepanowski oprowadził uczniów po gmachu budynku, pokazał pracę urzędników, salę posiedzeń Rady Gminy oraz Urząd Stanu Cywilnego. Przed spotkaniem uczniowie wzieli udział w warsztatach wykonania kotylionów narodowych w Gminnej Bibliotece Publicznej.

            • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

            • W dniu święta Edukacji Narodowej odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą przygotowali przedstawienie obrazujące życie szkolne w krzywym zwierciadle. Nie zabrakło życzeń i „Sto lat” dla nauczycieli. Było wesoło i przyjemnie. Dziękujemy ósmoklasistom i wszystkim uczniom.

              Dzień Edukacji Narodowej to również jeden z najważniejszych dni szkolnych dla uczniów klasy I. Druga część uroczystego apelu była poświęcona właśnie im. Tradycyjnie, tego dnia pierwszoklasiści zostają oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. W bieżącym roku byli to: Zuzanna Bielik, Oliwia Zapalska, Anna Kalita, Zofia Tarkowska, Lena Bednarska oraz Miłosz Karolkiewicz. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności, wypiciu napoju odwagi i złożeniu ślubowania, z życzeniami sukcesów u progu ich kariery edukacyjnej nastąpiło pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej w Bursztynowie. Na koniec nie zabrakło też słodkich upominków od rodziców.

              Brawo wszyscy UCZNIOWIE !!!!!