• Aktualności

  • Aktualności

            • Zakończenie roku szkolnego 2024/2025

            • "Nauka jest jak niezmierne morze... Im więcej jej zaczerpniesz, tym bardziej jesteś spragniony."

              Ulubionym dniem tygodnia uczniów i nauczycieli jest niewątpliwie piątek - 2 dni odpoczynku od nauki. Jednak piątek 27 czerwca był wyjątkowy, bo rozpoczął dwumiesięczne wakacje. Zakończenie roku szkolnego 2024/2025 rozpoczęliśmy o godz. 9. Po odśpiewaniu hymnu Pani Dyrektor powitała wszystkich przybyłych gości. Byli to: zastępca Wójta Gminy Świecie nad Osą Pan Piotr Kozłowski, prezes OSP Bursztynowo Pan Zbigniew Olech, radni Pani Wioleta Sodel i Pan Piotr Rembecki, sołtysi Panie Maria Kozak i Wioleta Sodel oraz rodzice naszych uczniów. Następnie głos zabrali uczniowie. Nie zabrakło piosenek i wierszy wprowadzających w wakacyjny klimat. Pożegnaliśmy przedszkolaków, którzy od września będą pierwszakami oraz trzecioklasistów, którzy rozpoczną edukację w klasie czwartej. Niewątpliwą gwiazdą dnia był Tommy Cash z utworem "Espresso Macchiato". W tej roli wystąpił Tymek Kozak wraz z kolegami z kl.6 i 7. Dzień zakończenia roku szkolnego, to czas na podsumowanie całorocznej nauki oraz wyróżnienie uczniów, którzy systematycznie pracowali i uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz osiągnęli różne sukcesy. Liczna grupa uczniów otrzymała świadectwa promocyjne z wyróżnieniem. Uczniowie Ci, za wysokie wyniki w nauce otrzymali nagrody i dyplomy Wzorowego Ucznia, a ich rodzice Listy Gratulacyjne. Są to: Iga Czaczkowska, Patrycja Kozak, Julia Misztal, Sabina Lewicka, Anna Kalita,  Miłosz Karolkiewicz, Zofia Tarkowska, Lena Bednarska, Wiktoria Karolkiewicz, Karol Kalinowski, Lena Zapalska, Szymon Czaczkowski, Wiktor Jankowski, Tymoteusz Kozak, Magdalena Olech, Wiktoria Tkaczyk, Bartosz Wiśniewski


              W dalszej kolejności nastąpił moment również wyczekiwany przez uczniów – wręczenie nagród i innych wyróżnień. Oto one:

              1. Nagroda za bardzo dobre i dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie:

              Mateusz Zapalski
              Artur Żywicki

              2. Nagroda za najwyższą średnią ocen w szkole:

              klas IV – VI: Wiktoria Karolkiewicz

              klasa VII: Bartosz Wiśniewski

              3. Stypendium naukowe za najwyższe wyniki zdobyli:
              Wiktoria Karolkiewicz, Szymon Czaczkowski, Wiktor Jankowski, Wiktoria Tkaczyk,  Bartosz Wiśniewski

              4. Za najwyższy przyrost wiedzy:
              Wiktor Jankowski                                                                             

              5. Za najbardziej spektakularny sukces w konkursach pozaszkolnych:                                      
              Wiktor Jankowski                                                                                            

              6. Dla wyjątkowego ucznia za całokształt pracy i trudu włożonego we własny rozwój:          
              Marcelina Rękiewicz                                                                       

              7. 100%  i  bardzo wysoka frekwencja: 
                Oliwia Zapalska kl. III – 100%
                Patrycja Kozak kl. II – 99,6%
                Lena Zapalska kl. V- 99,03%

              8. Za całokształt zaangażowania w sporcie, w tym szczególnie w gminnych rozgrywkach sportowych:

              Klasa I – Iga Czaczkowska, Nikola Żywicka, Jakub Kozak
              Klasa II – Patrycja Kozak
              Klasa III – Miłosz Karolkiewicz, Oliwia Zapalska, Anna Kalita
              Klasa IV – Karol Kalinowski, Wiktoria Karolkiewicz, Martyna Kleis, Krzysztof Kocięda, Błażej Wiśniewski
              Klasa V – Kacper Czyżykowski, Julia Reszka, Lena Zapalska, Mateusz Zapalski, Malwina Zema, Artur Żywicki
              Klasa VI – Amelia Bednarska, Szymon Czaczkowski, Kamil Czarnecki, Wiktor Jankowski, Tymoteusz Kozak, Magdalena Olech
              Klasa VII – Wiktoria Jendrzejewska, Wiktoria Tkaczyk, Fabian Ruszczak, Cezary Lewicki

               

              Na koniec serdeczne podziękowania zostały skierowane do rodziców za życzliwość, hojną pomoc, bezcenne wsparcie, poświęcony czas, zaangażowaną pracę na rzecz uczniów i szkoły, w tym minionym roku szkolnym. Podobne słowa podziękowania były skierowane również do instytucji wspierających szkołę, a były to: Grudziądzka Spółdzielnia Mleczarska, Agrocomex w Jabłonowie Pomorskim, Linodrób, Sołectwa Bursztynowo i Białobłoty, OSP Bursztynowo.
              Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji!
              Do zobaczenia 1 września.

            • Ognisko integracyjne

            • W ostatnią przedwakacyjną środę naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście. Byli to pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy w Bliznie wraz z P. Kierownik i opiekunami. Nasi uczniowie przedstawili krótki montaż muzyczny i taneczny, a goście zaśpiewali piosenkę "Lato, lato wszędzie ". Po tej części na wszystkich czekały smażone kiełbaski z ogniska, zapiekanki, ciasto i gofry. Nie zabrakło rownież wspólnych zabaw i tańców. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie posiłków. Wasza pomoc jest nieoceniona! Nasze ognisko integracyjne minęło w przyjaznej atmosferze, mimo letniego deszczu, który nikomu nie zepsuł humoru. Uczniowie nawiązali nowe znajomości, budowali więzi w grupie i oderwali się od codziennych, szkolnych obowiązków.

               

            • Dzień dla bezpieczeństwa

            • 23 czerwca w naszej szkole poraz kolejny odbył się Dzień dla bezpieczeństwa mający na celu poprawę bezpieczeństwa oraz przygotowanie społeczności szkolnej do odpowiedniego reagowania na wypadek zaistnienia sytuacji niebezpiecznych. Uczniowie zostali zapoznani z różnymi niebezpiecznymi sytuacjami, które mogą ich spotkać podczas wakacji. Zostali poinformawani jak na nie właściwie zareagować. Uczniowie klas I - III wystąpili ze scenką dotyczącą wezwania pomocy i pomocy osobie nieprzytomnej. Po szkoleniu teoretycznym wszystkie klasy wraz z oddziałem przedszkolnym próbowali swych sił, podczas ćwiczeń praktycznych, zamieniając się w małych ratowników na manekinach prowadząc resuscytację krążeniowo - oddechową. Dalej w grupach kolorowano tematyczną kolorowankę XXL.

              Wszystkie działania były prowadzone w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów, rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji.

            • Wycieczka do parku rozrywki

            • 11 czerwca kilkoro uczniów naszej szkoły i szkoły w Świeciu n/Osą wzięło udział w wyjątkowej wycieczce, która łączyła elementy duchowe i rozrywkowe. Pierwszym punktem programu była wizyta w zabytkowym kościele w Tumie, którego mury zachwycają stylem romańskim- surową, ale piękną architekturą pełną historii i symboliki. Kulminacyjnym punktem dnia była wizyta w parku rozrywki Mandoria - Mieście Przygód, gdzie wszyscy świetnie się bawili, korzystając z licznych atrakcji i spędzając czas w atmosferze radości i integracji.

              To był dzień pełen emocji, nowych doświadczeń i wspólnych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci!

            • Dzień Rodziny

            • Słodkie chwile najlepiej smakują razem.

              Pod takim hasłem odbył się w tym roku festyn rodzinny zorganizowany przez naszą społeczność szkolną z okazji Dnia Rodziny. Impreza rozpoczęła się od występów dzieci z klas 1-3. To dla Rodziców dzieci intensywnie ćwiczyły układ choreograficzny z pomponami, który uświetnił uroczystość. Wierszami i piosenkami przedszkolaki pokazały jak bardzo kochają swoich Rodziców. Kolejnym punktem uroczystości było wykonanie przez uczniow klas 1-3 oraz 4-7, trzech piosenek w języku angielskim. Na zakończenie uczniowie zaprezentowali energiczny taniec do piosenki Bruno Marsa.

              Na piknik przybyły całe rodziny, na które czekało moc atrakcji: dmuchańce, konkursy oraz konkurencje sportowe i zabawy ruchowe, loteria, kącik fryzur i tatuażu. Nie zabrakło również dobrego jedzenia: gofrów, zapieknek oraz pysznych ciast upieczonych przez rodziców.

              Uśmiechnięte buzie naszych uczniów oraz rodziców i dziadków świadczą, że piknik był udany.

            • XXI Rejonowy Konkurs Wiedzy o Regionie – Epoka średniowiecza

            • XXI Rejonowy Konkurs Wiedzy o Regionie - Epoka średniowiecza odbył się 4.06.2025 r. w Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim. W konkursie brali  udział uczniowie klas IV - VIII z siedmiu  szkół podstawowych z powiatu grudziądzkiego i Jabłonowa Pomorskiego.Konkurs obejmował materiał z zakresu historii średniowiecza i dziejów ziemi chełmińskiej.Jury oceniało test pisemny, stroje uczestników / związane z epoką/ oraz część ustną.Najwięcej emocji wywołała część ustna, w której wszyscy uczestnicy konkursu w formule Jeden z dziesięciu odpowiadali na pytania. Nasi uczniowie z klasy VI: Wiktor Jankowski, Szymon Czaczkowski i Tymoteusz Kozak  świetnie się zaprezentowali na konkursie.W  części ustnej wśród ostatnich 5 zawodników - 3 było ze SP w Bursztynowie. Część ustną wygrał Wiktor Jankowski, dla którego zabrakło pytań, mimo że organizatorzy przygotowali 140 zadań. Po podliczeniu punktacji, jury ogłosiło wyniki.

              W XXI Rejonowym Konkursie Wiedzy o Regionie: 

              Wiktor Jankowski zajął  2. miejsce,

              Szymon Czaczkowski uzyskał wyróżnienie.

              Gratulujemy naszym uczniom.