• Aktualności

  • Aktualności

            • Dzień Babci i Dziadka

            • Styczeń jest miesiącem zimnych i mroźnych dni, ale dwa są wyjątkowo ciepłe. To Dzień Babci i Dziadka. Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, więc warto uczcić ten dzień w sposób szczególny. Dlatego też, w dniu 15.01.2025r. zaprosiliśmy Ich do naszej szkoły. W pięknie udekorowanej sali dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I - III zaprezentowali program artystyczny - wzruszające wiersze i piosenki z układem choreograficznym. Dodatkowo dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. Nie obyło się bez poczęstunku, konkursów i wspólnych zabaw.

              To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń, uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który pokazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

              Zapraszamy do galerii zdjęć.

            • Cud w Betlejem - miłość przyszła na świat

            • 20 grudnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się Uroczystość Wigilijna. W klimacie świąt Bożego Narodzenia i blasku, choinkowych świec powitaliśmy zebranych gości. Wspólne świętowanie rozpoczęły Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej szkoły. Uczniowie, w pięknych strojach, jak prawdziwi aktorzy, wcielili się w role różnych postaci. Całą uroczystość uświetniał śpiew kolęd i pięknych pastorałek. Wigilia szkolna, piękne dekoracje i niesamowita atmosfera wprowadziła nas w cudowny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Po uroczystości wszyscy mogli skosztować przepysznego barszczu i krokietów przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bursztynowa. Na kiermaszu można było zakupić domowe ciasto i ozdoby świąteczne wykonane przez naszych uczniów.

              Życzymy Wszystkim pięknych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.

              Zapraszamy do galerii zdjęć.

            • Coraz bliżej święta... czas więc na pieczenie pierniczków

            • W okresie przedświątecznym w wielu domach piecze się pierniki. Te korzenne ciasta i ciasteczka uważane są za tradycyjny bożonarodzeniowy wypiek.

              W piątek 6 grudnia, w ramach świętowania mikołajek i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wspólnie z Paniami z KGW Bursztynki upiekli świąteczne pierniki i ciasteczka. Uczniowie sami wałkowali ciasto, przy pomocy foremek wycinali przeróżne kształty, a potem dekorowali ciasteczka lukrem i kolorowymi cukiereczkami. Zapach pieczonych pierników unosił się w całej szkole, wprawiając wszystkich w świąteczny nastrój. Pieczenie pierników sprawiło uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób praktyczny utrwaliło jedną z tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Zabawa była doskonała , a pierniczki wyszły przepiękne i smakowite. Dziękujemy Paniom z KGW Bursztynki za inicjatywę i wspólnie spędzony czas.

            • Dzień Pluszowego Misia

            • Dnia 25 listopada 2024 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 uczestniczyły w obchodach Dnia Misia. Obchody rozpoczęły się od przybliżenia dzieciom historii misia jako ulubionej zabawki i symbolu dzieciństwa na całym świecie. Następnie dzieci brały udział w zabawie z zagadkami, podczas której rozpoznawały popularne misie z bajek, takie jak Kubuś Puchatek czy Miś Uszatek. Ta część zajęć wzbudziła ogromne emocje i uśmiechy. Kolejnym punktem programu była gimnastyka z misiem - maskotką, która towarzyszyła dzieciom przez cały dzień. W rytm wesołej muzyki dzieci miały okazję aktywnie się bawić i rozwijać koordynację ruchową. Na zakończenie dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których rysowały swojego wymarzonego misia według instrukcji nauczyciela. Efektem były piękne, różnorodne prace, które wzbudziły zachwyt nauczycieli i rówieśników. Dzień misia przyniósł dzieciom wiele radości, rozbudził ich kreatywność i pozostawił niezapomniane wspomnienia. 

            • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, Dzień Życzliwości

            • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku mija 35 lat od tego ważnego wydarzenia. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. To okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. Z tej okazji dzieci przedstawiły krótki apel o prawach dziecka oraz ubrały stroje w kolorze niebieskim. Tego dnia świętowaliśmy rownież Dzień Życzliwości. Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich uczniów karteczki z afirmacjami. Nie zabrakło rownież słodkiego poczęstunku. Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a życzliwość ma niezwykłą moc, daje wiele radości i zacieśnia więzy między ludźmi. Pamiętajmy o tym przez cały rok.

            • Wycieczka do Bydgoszczy

            • 19 listopada uczniowie naszej szkoly wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Naszą wtorkową przygodę zaczęliśmy od odwiedzenia Muzeum Mydła i Historii Brudu. Tam wzięliśmy udział w warsztatach mydlanych, na których każdy z nas zrobił swoje własne mydełko. Jakie? Wszystko zależało od wyobraźni uczestników.

              Po warsztatach przyszedł czas na opowieść przewodnika. Poznaliśmy wiele fantastycznych higienicznych faktów i cuchnących ciekawostek, że nie sposób się nimi nie podzielić z resztą świata! 

              Po obejrzeniu eksponatów odebraliśmy swoje własnoręcznie zrobione mydełka.  

              Kolejnym punktem naszego wyjazdu był park trampolin Jumpin Place. Tam mogliśmy skakać i bawić się na trampolinach. Po takim dwugodzinnym wysiłku każdy był głodny, więc zjedliśmy wspólny obiad. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy bezpiecznie do domów.