• Aktualności

  • Aktualności

            • Wycieczka do Gdańska

            • Za nami wyjątkowy dzień pełen wrażeń i integracji w Gdańsku! Nasza klasa zamieniła dziś szkolne ławki na pełne radości miejsce rozrywki. Wizyta w Pixel XL była świetnym sprawdzianem dla naszej zwinności i współpracy. Testowaliśmy refleks i spryt na interaktywnych, podświetlanych matach, sterując grami za pomocą własnych skoków. Następnie przenieśliśmy się do baśniowego świata w parku Majaland. Tam czekały na nas pełne emocji karuzele, rollercoastery oraz spotkania z ulubionymi bohaterami bajek. Wracamy ze świetnymi wspomnieniami i jeszcze silniejszymi klasowymi więziami.

              Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego udanego dnia!

            • Wycieczka klasy VIII

            • 18 czerwca uczniowie klasy VIII odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Świeciu nad Osą. Młodzież była zaskoczona różnorodnością warsztatów dla pensjonariuszy. Pani dyrektor i obsługa bardzo ciepło przyjęli naszych uczniów. Pięknie dziękujemy.

              Następnie uczniowie odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Świeciu nad Osą. Również serdeczne podziękowania za miłe spotkanie.

              Na końcu uczniowie odwiedzili piekarnię państwa Kowalskich w Lisnowie. Młodzież poznała proces wypieku chleba, bułek, a także słodkich i wytrawnych wypieków. Uczniowie i opiekunowie delektowali się słodkimi croissantami. Na koniec na uczniów czekała bardzo miła niespodzianka w formie upominków. Bardzo serdecznie dziękujemy.

            • Wspaniałe zakończenie naszej górskiej przygody! 🏔️🎒

            • Nadszedł trzeci, a zarazem ostatni dzień naszej szkolnej wycieczki. Choć poranek przywitał nas deszczem, kapryśna pogoda ani trochę nie pokrzyżowała nam planów! Zaopatrzeni w peleryny i dobre humory wyruszyliśmy na szlak. Spacer Doliną Strążyską w deszczowych kroplach był wyjątkowym przeżyciem, ale cel został osiągnięty! Po drodze odwiedziliśmy tradycyjną bacówkę, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć, jak powstają górskie przysmaki, i oczywiście zaopatrzyć się w pyszne, regionalne oscypki. Zmęczeni, ale niesamowicie szczęśliwi i pełni niezapomnianych wspomnień, wyruszyliśmy w drogę powrotną do domów. To były cudowne trzy dni!

              Za wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy pani Wójt Gminy Świecie nad Osą Małgorzacie Taranowicz oraz Bankowi Spółdzielczemu w Łasinie.

            • Wycieczka szkolna - Tatry

            • Górskich przygód ciąg dalszy – dzień drugi w Tatrach Słowackich! Drugi dzień naszej szkolnej wycieczki w Tatry przyniósł kolejne niezapomniane wrażenia. Tym razem przekroczyliśmy granicę i udaliśmy się na Słowację, by podziwiać piękno tamtejszej przyrody. Naszym celem było urokliwe Szczyrbskie Pleso (Štrbské Pleso) – drugie co do wielkości jezioro po słowackiej stronie Tatr, które przywitało nas przepięknymi, iście pocztówkowymi widokami. Prawdziwym wyzwaniem okazał się jednak główny cel naszej dzisiejszej wędrówki: szlak prowadzący na imponujący Wodospad Skok w Dolinie Młynicy. Widoki niezapomniane.

            • Wycieczka szkolna - Kraków

            • Pierwszy dzień naszej wyprawy w Tatry spędziliśmy na pełnym przygód przystanku w Krakowie. Zobaczyliśmy legendarnego Smoka Wawelskiego i zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie. Następnie udaliśmy się na Stary Rynek, gdzie wysłuchaliśmy tradycyjnego hejnału mariackiego. Spacerując klimatycznymi Sukiennicami, kupiliśmy piękne pamiątki. Pełni wrażeń ruszamy dalej w stronę Białego Dunajca!

            • Festyn Rodzinny

            • W minioną sobotę w naszej szkole odbył się ostatni Festyn Rodzinny, który zgromadził licznie przybyłych mieszkańców oraz całe rodziny. Wydarzenie rozpoczęło się częścią artystyczną poświęconą rodzicom pod hasłem Miłość tworzy najczulsze rozdziały naszego życia. Dzieci zaprezentowały piękne wiersze, piosenki i tańce wyrażając wdzięczność i miłość swoim Mamom i Tatom.Po części artystycznej na uczestników czekało wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się Picoland, koło fortuny, loteria fantowa, kącik fryzur oraz malowanie twarzy. Na gości czekała kawiarenka, w której można było skosztować tradycyjnych zapiekanek czy domowych ciast i deserów. Nie zabrakło również pokazów strażackich OSP Bursztynowo.Festyn przebiegał w radosnej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, a uśmiechy na twarzach dzieci i dorosłych były najlepszym dowodem na to, że wydarzenie było bardzo udane.